Madbom Weekly Playlist – 1

 In Music

Her hafta Pazartesi ekip arkadaşlarımızın seçkileriyle oluşturacağımız “Madbom Weekly” playlist serisinin ilk haftası ile başlangıç yapıyoruz. Bu hafta listede kimler var ?

King Gizzard & The Lizard Wizard

Ajansımızın büyük bir fanı olduğu King Gizzard bu hafta listemizde ilk sırada. En son yayınladıkları Flying Microtonal Banana albümü ile özellikle biz Türk dinleyicilerin gönüllerinde taht kurdular. Bir Türk çalgısı olan bağlamadan ilham alan grubun vokali ve gitaristi Stu Mackenzie gitarını tıpkı bağlama gibi mikrotonal notalar elde edebileceği şekilde düzenleyerek adeta grupie leri olabileceğimiz kadar güzel bir albüme imza atmış. Her gün dinlemeden geçemediğimiz Nuclear Fusion, Rattlesnake, Sleep Drifter bu hafta listemizde yok. Fakat albümü dinlemek isterseniz aşağıda bir linkimiz mevcut. Bu hafta sizinle paylaşacağımız King Gizzard şarkısı ise Haziran ayında dinleyicilerler buluşacak olan “Murder of the Universe” albümünden bir single.

Flying Microtonal Banana – https://open.spotify.com/album/0BJrif4AO6vWEtLRYYC3T2

Hippopotamus – Sparks

Bu haftaki listemizde yer edinen diğer bir şarkı ise Sparks grubunun yayınladığı son single olan Hippopotamus. İlginç sözleri ile hem yüzümüzde bir tebessüm yaratıyor hem de “yok artık ne alaka” dediğimiz noktalara değiniyor. Eğlenceli ritmi ile bizi eğlendiren Sparks bu hafta ikinci sırada listemizde.

Yalan Dünya

Tabi listede sadece yabancı şarkılar yok. Muhteşem sesiyle Selda Bağcan‘ın Moğollar ile birlikte çaldıkları Yalan Dünya şarkısı da bu hafta ajans olarak beğenerek dinlediğimiz bir diğer şarkı.

Bu haftaki ve diğer haftalardaki paylaşacağımız Madbom Weekly playlistlerini takip etmek isterseniz @madbomizm Spotify hesabımızı takip edebilirsiniz. Facebook, Instagram ve Twitter sayfalarımızı takip etmeyi de unutmayın.
Herkese iyi dinlemeler. İyi haftalar.

Recent Posts

Leave a Comment